Діти - наш бесцінний скарб

Дата: 31.05.2019 20:30

Напередодні Дня захисту дітей в Красилівській громаді очікувалася особлива подія – вперше в м. Красилів створено дитячий будинок сімейного типу по вул. Воскресенська, 44А.

На придбання цього двоповерхового будинку в листопаді 2018 року з державного бюджету було виділено кошти в сумі 1 455,5 тис.грн. Але у пустий та не облаштований будинок багатодітну сім’ю не заселиш. І в грудні 2018 року виконавчим комітетом міської ради було оголошено акцію «Миколаєм може бути кожен», яка мала на меті створення домашнього комфорту в будинку сімейного типу: збір меблів, побутової техніки, м’якого інвентарю, посуду та всіх необхідних речей.

До акції долучилося багато мешканців нашої громади, бізнесові структури, підприємства, установи й організації. Завдяки щирим серцям людей та їх щедрому благодійництву вдалося забезпечити домашнім затишком дітей, на долю яких випало сиріцтво.

Найбільш затратними були роботи по оздобленню фасаду будинку та облаштуванню прибудинкової території. Безкоштовну допомогу ми отримали від ТОВ «Красилів Агромаш», який придбав усі матеріали для фасадних робіт. ДП ,,Красилівський агрегатний завод’’ надав 80 метрів металевої огорожі. Для влаштування доріжки до будинку підприємець Тарас Шевченко (с. Пашківці Хмельницького району) надав тротуарну бруківку, а її вкладання здійснив Микола Омелянчук. Ігрову дитячу споруду та турнік для малечі подарував Григорій Сінчук.

Лишалося ще не вирішеним питання облаштування ванної кімнати на другому поверсі будинку. І знову відгукнулися благодійники: Марія Гвоздьова та Микола Островський надали усі матеріали для виконання оздоблювальний робіт, Валентин Павленко безкоштовно здійснив облицювання стін, стелі і підлоги, Олександр Гаврилюк надав санітарно-технічне обладнання для ванної кімнати; Юрій Тихонін здійснив роботи по встановленню та підключенню сантехніки.

Кухня – важливе місце у кожному домі, а сучасна кухня - ще й набір високотехнологічної техніки. Умеблювали кухню Василь Юхименко та Микола Прочкарук, газову плиту надав Володимир Федченко, мікрохвильову піч – Микола Островський, посудомийку - ТОВ ,,Манн+Хуммель Фільтрейшн Текнолоджі Україна’’, холодильник – Геннадій Присяжнюк, а роботи по підключенню кухонного обладнання виконав Сергій Пендичук.

Допомогли у забезпеченні кухні посудом, рушниками і кухонним приладдям Віктор Пенкаль, Марія Гвоздьова та Людмила Лінькова.
Про облаштування дитячих кімнат подбали Олег Білявець, який подарував дитячі меблі, та Анатолій Олінчук, який подарував чотири столи для занять. А комплекти постільної білизни для всіх дітей власноручно пошила Наталія Боровська.

Людмила Степанюк та Світлана Плясун подбали про затишок у кімнатах і тепер на усіх вікнах маємо тюль та гардини.

Що за оселя без телевізора? Такий чудовий подарунок для сім’ї презентував магазин «Технолюкс».
Щоб у зимові дні діти могли гратися на підлозі у вітальні, Людмила Лінькова придбала великий килим.

Незважаючи на те, що було привезено дуже багато подарунків, все ж були необхідні кошти на придбання меблів, побутової техніки та інших вкрай необхідних речей. І таку фінансову підтримку надали Віталій Рибак, Вячеслав Полятевич, Олександр Марченко, Марія Шлейник, Тетяна Кізюн, Ніна та Анатолій Грибчик, Людмила Бойчук, Наталія Римарчук, Віталій Король, Мирослав Гонтюк, Світлана Мазорчук, Віталій Горенко, Аліна і Вадим Яремчуки, Леонід Котюк, Олександр Ковальський, Людмила Зелінська, Василь Вальчук, Ігор Волянський, Віталій Ковезюк, Микола Кравчук, Іван Березюк, Світлана Долинна.

Також, долучилися до доброї справи депутати міської ради, члени виконавчого комітету, працівники міської ради та райдержадміністрації.

Словами найщирішої вдячності звертаємось до наших меценатів та благодійників, до всіх тих хто своїм старанням, працею та натхненням долучився до відкриття будинку.

Сьогодні, 31 травня 2019 року, прийомна сім’я в складі мами-вихователя Оксани Ящук та шести дітей заселилася у дитячий будинок сімейного типу. Маємо велику надію, що ця оселя стане для Андрійка, Вячеслава, Василька, Валентини, Анастасії та Ангеліни рідною домівкою.

Об'єднавши зусилля держави і громади, створено дитячий  будинок сімейного типу