Вшанування поета-воїна Володимира Булаєнка на рідній землі

Дата: 07.06.2019 16:16

7 червня 2019 року в Сорокодубському сільському клубі пройшли літературні Булаєнківські читання «Поки серце в нас живе…», присвячені  101-й  річниці від дня народження поета - воїна. На святі були присутні Красилівський міський голова Ніла Островська, секретар Красилівської міської ради Ірина Морозович, начальник відділу культури Інна Грицюк,  працівники Красилівської міської ради, вчителі – філологи та учні загальноосвітніх шкіл, учасники конкурсу поетичних читань поезії Володимира Булаєнка «Поки серце в нас живе…» та жителі Красилівської об’днаної територіальної громади. В  клубі відбулася літературно-музична композиція «З-під каменя тих днів похмурих б’є джерело пісень моїх». Ведуча Булаєнківських читань провідний бібліотекар Центральної  бібліотеки Красилівської міської ради Олена Мойсеєнок  ознайомила присутніх в залі  з життєвим і творчим шляхом поета-воїна В. Булаєнка. Активну участь у поетичних читаннях взяли  учасники конкурсу учні 7 класу Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ст.» Яна Гоц і Денис Гончарук та учениця 8 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Ольга Степанюк, які читали вірші поета та поетичні присвяти нашому земляку.  Міський голова Ніла Островська та начальник відділу культури Інна Грицюк, привітали переможців конкурсу та за високий рівень виконавської майстерності у читанні поезій Володимира Булаєнка нагородили дипломами та грошовими винагородами учнів: Маргариту Потійчук - ученицю  7 класу Чернелівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу О.Й.Михайлюка, Артура Пшечука, учня 7-б класу Красилівської ЗОШ  I-IIІ ст. № 1, Дениса Гончарука, учня 7 класу НВК «Гімназія та  ЗОШ  I ст.»,  серед учнів 10-11 класів – Ірину Дерев’янюк, ученицю 10 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2. Для присутніх у залі прозвучали пісні «Поспішали солдати»,  «Молитва захисника» у виконанні  хорового колективу та тріо Центру культури та дозвілля «Перлина». Учасники  заходу   переглянули відео-презентацію  «Життя В.Булаєнка - на спалах зірки схоже» та  ознайомились з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «В одному імені – поет і воїн». Перед присутніми  виступила вчитель української мови та літератури Чернелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лілія Васюра. Переможці та активні учасники конкурсу читали  поезії В. Булаєнка, а Денис Гончарук прочитав власний вірш, присвячений поету-воїну.

На завершення учасники заходу поклали квіти на садибі поета - воїна та відвідали могилу його матері Ганни Костянтинівни Булаєнко-Крачковської на сільському кладовищі.